Montaż zlewozmywaka. Na czym polega i co trzeba wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na zakup zlewozmywaka, który świetnie wkomponuje się w kuchni, warto dowiedzieć się wcześniej, jaki zlewozmywak wybrać, a także kto powinien dokonać montażu. Zadanie wydaje się być z pozoru prostu, lecz nie do końca. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, które zadecydują o wyborze właściwego zlewozmywaka.

 

 

Ergonomia w kuchni. Istotny element

 

Na pewno chcesz, żeby przyrządzanie potraw i posiłków przebiegało szybko i sprawnie. Pomóc ma w tym odpowiednie rozmieszczenie mebli oraz urządzeń. Stosuj się do zasad ergonomii urządzenia. To oznacza, że trzeba je ustawić według kolejności prac w kuchni – czyli od lewej do prawej w kolejności: zmywarka, zlewozmywak, kuchenka i między nimi szafki oraz blaty robocze. Optymalne odległości pomiędzy wymienionymi wyżej urządzeniami różnią się od siebie. Na przykład może to być 120-200 cm odstępu między zlewozmywakiem a lodówką. Warto zwrócić uwagą na to, żeby zlewozmywak został zamontowany możliwie jak najbliżej podłączeń do instalacji kanalizacyjnej oraz wodnej.

 

 

Jakie typy zlewozmywaków wyróżniamy?

 

Gdy weźmiemy pod uwagę sposób zainstalowania, wtedy mamy do czynienia z trzema podstawowymi typami zlewozmywaków:

 

– podwieszane (do podbudowy);

– nakładane do szafki kuchennej;

– wbudowane w blat kuchenny.

 

Podczas prac montażowych zlewozmywaka pojawia się problem z dokładnym wycięciem otworów w blacie kuchennym. W przypadku płyt wiórowych nie stanowi to zbyt dużego obciążenia, jednak gdy mamy do czynienia z blatem z kamienia czy kompozytu, wtedy niezbędna jest pomoc zaawansowanych i odpowiednich urządzeń do cięcia. Jeśli nigdy nie montowałeś zlewozmywaka, nie musisz się o nic martwić. Możesz zapoznać się z naszą ofertą montażu zlewozmywaka i skontaktować się z nami. Z wielką przyjemnością podejmiemy się montażu w pomieszczeniu kuchennym. Jesteśmy do dyspozycji.

 

 

Jak zamontować zlewozmywak nakładany?

 

Postępuj według kolejnych kroków. Na początek przygotuj miarkę, wkrętak i od dwóch do czterech wkrętów do drewna. Zlewozmywak nakładany montuje się do odpowiednich szafek, które mają standardowe szerokości. Najczęściej wynosi ona 80 cm. W dalszej kolejności należy wykonać wycięcie czterech otworów centrujących. Pamiętaj, aby wkręty do drewna miały główkę o średnicy trochę mniejszej od okrągłego otworu. Montaż wykonuje się po ustawieniu szafki we właściwym miejscu. Następnie trzeba odmierzyć odległości od krawędzi zlewozmywaka do końca otworów. Mieszenie należy wykonać z obu stron podstawy. Wymagane jest zaplanowanie w jakiej odległości zlewozmywak ma wystawać od ściany szafki. Potem trzeba nałożyć zlewozmywak i popchnąć go w stronę ściany. Wkręty muszą się zablokować. To warunek konieczny w prawidłowym montażu zlewozmywaka. Zlewozmywak nie może się ruszać. Wymaga to sprawdzenia. Następnie trzeba ponownie nałożyć go na odpowiednią szafkę. Zlewozmywak został poprawnie zainstalowany i jest stabilny.

 

Co w sytuacji, gdy nie masz bladego pojęcia na temat samodzielnego montażu zlewozmywaka. W takim wypadku sprawdź naszą ofertę montażu zlewozmywaka. Znamy się na rzeczy i wiemy jak skutecznie i prawidłowo montować wszelkie urządzenia do pomieszczenia kuchennego oraz pokoi. Jesteśmy monterami, dla których nie ma zadań nie do wykonania. W ciągu ostatnich lat wykonaliśmy już wiele prac monterskich. Klienci byli zadowolenie z naszych usług. Pomożemy także dokonać wyboru odpowiedniego zlewozmywaka. Na uwagę zasługują produkty marki IKEA. To dobra i sprawdzona oferta. Zapewniamy darmowe i rzetelne doradztwo w zakresie wyboru mebli do mieszkania. Montaż i skręcanie mebli to nasza specjalizacja. Szukasz w Warszawie fachowców? Skontaktuj się z nami już teraz.

Zobacz nas i nasze prace również na Facebooku – MontażMebliWarszawa

Twitterze – MontażMebliWarszawa

Oraz Instagramie – MontażMebliWarszawa

Dodaj komentarz

Drag To Verify

%d bloggers like this: